مسئول بسيج مداحان كشور:تفكر بني اميه در داعش متبلور شده است

بسیج مداحان: مسئول سازمان بسیج مداحان در همایش مداحان آذربایجان شرقی حضور پیدا کردند.تفكر بني اميه در داعش متبلور شده و مداح اهل بيت(ع) بايد با دانستن آن، اين مفاهيم را در مداحي هاي خود منتقل كند.

به گزارش خبرنگار بسيج مداحان سپاه عاشورا : محمد فراهاني از تربيت و اخلاق، معرفت، بصيرت و مهارت به عنوان عرصه هاي اصلي در مداحي ياد كرد و افزود: اگر مداحي به اين عرصه ها توجه نكند، مداحي هاي وي اثر نامطلوب خواهد داشت.

وي با اشاره به تسلط مداحان در عرصه مهارت، تاكيد كرد: در بيشتر ذاكرين شاهد اين هستيم كه همه تلاش خود را صرف مهارت مي كنند در حالي كه تنها مهارت محوريت ندارد و هدف اصلي توسط سه عرصه ديگر فراهم مي شود.

فراهاني با بيان اينكه مهارت در مداحي تنها پنج درصد از كار مداحي است، اظهار داشت: طبق فرمايش هاي رهبر فرزانه انقلاب بايد به ديگر موارد در مداحي همچون اصل پيام نيز توجه كنيم و داخل مداحي ها پيامي به مردم بدهيم كه عفاف و حجاب يكي از اين پيام هاست.

وي از تشويق و ترغيب مستمعين، استفاده از اتفاقات روزمره در مداحي، تجسم در روضه، تناسب لحن و محتوا و استفاده از علاقه مستمع براي اثر گذاري را از اصول و مباني اساسي مداحي برشمرد و تاكيد داشت: مداح بايد خود را بشناسد كه چه جايگاهي دارد و با دشمن شناسي و وظيفه شناسي خود، در بالا رفتن فهم مردم نقش داشته باشد.

انتهای پیام/

خبرهای تازه