در همايش بصيرتي مداحان تبريز در آستانه ايام فاطميه

فرمانده سپاه عاشورا:خميرمايه اصلي مداحي اخلاص در عمل است

بسیج مداحان:فرمانده سپاه عاشورا در همايش بصيرتي مداحان تبريز در آستانه ايام فاطميه، گفت: خميرمايه اصلي مداحي اخلاص در عمل است.

به گزارش خبرنگار بسيج مداحان سپاه عاشورا، غلام عسكر كريميان فرمانده سپاه عاشورا در اين همايش گفت: مطالعه، تلاش براي خودسازي و مستندخواني جزو اصول ضروري است كه مداحان بايد به آن ها توجه كنند.

وي با بيان اينكه اگر امام حسين(ع) را مي خواهيم براي حضرت باريتعالي است، خاطرنشان كرد: مداحي هاي ما بايد رنگ خدايي داشته باشد و روضه را نه براي رضوان بلكه براي دين مبين اسلام بخوانيم.

كريميان ادامه داد: مداحان بايد صادقانه و خالصانه عمل كنند كه اگر با اخلاص بخوانند نه تنها تاثيرگذاري آن بيشتر خواهد بود، بلكه ماندگار نيز مي شود.

وي در پايان سخنان خود با اشاره به شهادت عباس عبدالهي به عنوان يكي از مداحان اهل بيت(ع)، توجه به اصول را در مداحي ها لازم و ضروري خواند و از علاقه مندان به مداحي خواست با مطالعه بيشتر پا به عرصه مداحي بگذارند.

در پايان اين همايش كه عصر امروز در كانون بسيج جوانان تبريز برگزار مي شد، از جواد غفاري مسئول سابق بسيج مداحان سپاه عاشورا و جمعي از نخبگان و پيشكسوتان مداحي اين كلانشهر تجليل شد.

خبرهای تازه